Turniere
JANUAR 2019
 Mo   Di   Mi   Do   Fr   Sa   So 
-- 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 -- -- --

For some open Austrian tournaments it is possible to pre-register here. If you want to use this service push "jetzt anmelden". Please fill the form completely. If you don´t know one of these data simply insert "xxx" or "N.N. ". Finally confirm with "Anmeldung durchführen". You will find your inscription immediately confirmed on the screen.

ANMELDUNG/REGISTRATION
Bei Problemen mit der Anmeldung bitte an update@boule.at wenden!
If you have problems with your registration please send an email to update@boule.at

Die Anmeldung wird normalerweise 4 Wochen vor dem Turnier aktiviert.
Registration will be usually activated 4 weeks before the tournament.

» ÖPV-TURNIERKALENDER 2019 [PDF 24.60 KB]

VORRUNDE offene HALLENMEISTERSCHAFT Lassee 2019

Datum: 26. Januar
Veranstaltungsort: Boule-Halle Lassee (Gasthaus "Fidi")
Warning: All registrations with less than 3 players will be deleted!
For example: Name 1, Name 2, XXXXX, XXXXXX IS NOT ALLOWED!
Veranstalter: BCL / ÖPV
Details: limitiert auf 16 Teams / RL
Start: Gruppe A u. B um 10Uhr; Gruppe C u. D um 14Uhr
Startgeld: € 30.-/Team

» Auslosung HALLENMEISTERSCHAFT Lassee 2019 [PDF 480.50 KB]

Anmeldung bis: 2019-01-16 23:59
Typus: Triplette mit Ersatzspieler
Keine Anmeldung mehr möglich!
16 angemeldete(s) Team(s):
1 WT1 (WT)
Helene Klopf (WT), Robert Peternell (WT), Wolfgang Klopf (WT), xxx xxx (xxx)
2 Budapest Petanque (div)
Tamás Tóth (Budapest Petanque), Gyula Kemény (TPK), István Federi (PPW), xxxx xxxx (xxxx)
3 Team Slovakia (Slovakia )
Oľga Whitworth, Anton Štrba, Matej Matejka, XXX XXX
4 Lassee 1 (BCL)
Georg Leuchtmüller (BCL), Sphesa Leuchtmüller (BCL), Martin Wenzel (HAP), x x (x)
5 Lassee 2 (BCL)
Johann Wallner (BCL), Fengling Wallner-chen (BCL), Lawan Nikowitz (BCL), x x (x)
6 Lassee 3 (BCL)
Friedrich Szmodits (BCL), Brigitte Szmodits (BCL), Gerlinde Brudik (BCL), x x (x)
7 StanyPumaMiron (andere)
Rudolf Pulman (Spiers Pezinok), Michal Stano (Hohenlohe Ba), Miron Zavacký (Hohenlohe Ba), Es ist Moglich (Andere)
8 Traudl (PVN)
Traude Schönfelder (PVN), Gerald Schimak (PVN), Erwin Michlits (PVN), Petra Obereigner (PVN)
9 Azim (PVN)
Azim Yousefi (PVN), Maria Schimak (PVN), Ayman Azzam (PVN), Sigrid Jarto (PVN)
10 ASK Elektra (div)
Hans Mraz (PPW), Friedrich Zauner (HAP), Peter Schwammel (HAP), xxxx xxxx (xxxx)
11 WT 2 (WT)
Michael Kalina (WT), Pierre Viennet (WT), Markus Bernsteiner (WT), Xxx Xxx (WT)
12 Lassee 4 (BCL)
Hans Holzbauer (BCL), Christan Krauss (BCL), Hermann Archan (BCL), x x (x)
13 AMA (HOHNELOHE )
Alena Szilvásiová (HOHENLOHE), Andrea Fratričová (HOHENLOHE), Marián Havrlent (HOHENLOHE), XXX YYY
14 HAP 1 (hap 1)
Fritz Vida (HAP), Christine Vida (HAP), Bruno Majnaric (HAP), Günter Vida (HAP)
15 HAP2 (HAP)
Susanne Grumeth (HAP), Thomas Jeromel (HAP), Johannes Kirchbaumer (HAP), Xxx Xcc (Xxx)
16 WT 3 (WT)
Aziz Yahyai (WT), Thierry Finck (WT), Valérie Avedikian (WT), Wolfgang Pilarz (WT)

« zurück

aktualisiert: 2019-03-28 | JPETo™ CMS   [login]
<< NEWS KONTAKT/IMPRESSUM