Turniere
MAI 2019
 Mo   Di   Mi   Do   Fr   Sa   So 
-- -- 01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 -- --

For some open Austrian tournaments it is possible to pre-register here. If you want to use this service push "jetzt anmelden". Please fill the form completely. If you don´t know one of these data simply insert "xxx" or "N.N. ". Finally confirm with "Anmeldung durchführen". You will find your inscription immediately confirmed on the screen.

ANMELDUNG/REGISTRATION
Bei Problemen mit der Anmeldung bitte an update@boule.at wenden!
If you have problems with your registration please send an email to update@boule.at

Die Anmeldung wird normalerweise 4 Wochen vor dem Turnier aktiviert.
Registration will be usually activated 4 weeks before the tournament.

» ÖPV-TURNIERKALENDER 2019 [PDF 40.26 KB]

ÖM Doublette

Datum: 26. Mai
Veranstaltungsort: Haslach
Veranstalter: SVHP
Details: Beginn: 09:00
Rangliste
Lizenzpflicht
Startgeld: € 6,00 p.P.

Anmeldung bis: 2019-05-24 00:00
Typus: Doublette
Keine Anmeldung mehr möglich!
33 angemeldete(s) Team(s):
1 Berliner Luft (Ppw)
Hans Mraz (PPW), Alfred Peiszer (PVN)
2 Chapeau! (BOULE iT)
Michael Göss (BOULE iT), Peter Plener (BOULE iT)
3 duo grande (PVN)
Gerald Schimak (PVN), Erwin Michlits (PVN)
4 Chips & Soletti (Hap)
Susanne Grumeth (HAP), Thomas Jeromel (HAP)
5 PPW aktiv (PPW)
Karlheinz Aichholzer (PPW), Erwin Windhager (PPW)
6 Monarchie (ppw)
Ralf Krähmer (PPW), Alfred Reismüller (PPW)
7 Topfix (PSV Freistadt)
Josef Kastler (PSV Freistadt), Isolde Kastler-wolfsgruber (PSV)
8 Szmoses (BCL)
Friedrich Szmodits (BCL), Brigitte Szmodits (BCL)
9 MoWo (PSV Freistadt)
Gerhard Wolf (PSV), Martin Leopoldseder
10 cttr (BOULE iT)
Carina Traub (BOULE iT), Tobias Riepl (BOULE iT)
11 Freipanno (div)
István Federi (PPW), Nikolaus Newerkla (PSV)
12 The Lions (HAP)
Bruno Majnaric (HAP), Martin Stermitz (HAP)
13 Ulljo (SVH-P / HAP)
Ulrike Priesner (SVHP), Johannes Kirchbaumer (HAP)
14 Team christine (Hap)
Christine Vida (HAP), Fritz Vida (HAP)
15 Cozy 2 (Div)
Agnes Fekete (BOULE iT), Reinhard Schmidt (HAP)
16 PVN Mixt (PVN)
Maria Schimak (PVN), Azim Yusefi (PVN)
17 WT MI-PI (WT)
Michael Kalina (WT), Pierre Avedikian (WT)
18 U6 (div)
Martin Wenzel (PPW), Tobias Staufer-wierl (HAP)
19 CD39 (WT)
Pierre Viennet (WT), Florian Guy (WT)
20 Damen Doppel (WT)
Michaela Kalina (WT), Silvia Marega (WT)
21 Eisen Duo (SVHP)
Anna Libinyi (SVHP), Reinhard Eckerstorfer (SVHP)
22 Ibiza (PSV)
Maris Newerkla (PSV), Angelika Newerkla-huemer (PSV)
23 PVN 1 (PVN)
Eva Vollath (PVN), Ayman Azzam (PVN)
24 PVN 2 (PVN)
Sigrid Jarto (PVN), Ahmed Fakhraldin (PVN)
25 Spielis (PSV)
Gerlinde Spielberger (PSV), Peter Spielberger (PSV)
26 1413 (div)
Mohamed Nasari (SVHP), Markus Bernsteiner (BOULE iT)
27 Tabula rasa (SVHP)
Thomas Klein (SVHP), Sebastian Wagner (SVHP)
28 Lauge (SVHP)
Laura Feldler (SVHP), Georg Viehböck (SVHP)
29 UrAn (SVHP)
Ursula Hrusca (SVHP), Andreas Priesner (SVHP)
30 MIOS (SVHP)
Michaela Leibetseder (SVHP), Oskar Leibetseder (SVHP)
31 Pether (SVH-P)
Peter Libinyi (SVHP), Herbert Feldler (SVHP)
32 Oe1 (WT)
Helene Klopf (WT), Wolfgang Klopf (WT)
33 Barbos (wt)
Lionel Bossard (WT), Stéphane Barbery (WT)

« zurück

aktualisiert: 2019-03-28 | JPETo™ CMS   [login]
<< NEWS KONTAKT/IMPRESSUM