Turniere
MAI 2019
 Mo   Di   Mi   Do   Fr   Sa   So 
-- -- 01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 -- --

For some open Austrian tournaments it is possible to pre-register here. If you want to use this service push "jetzt anmelden". Please fill the form completely. If you don´t know one of these data simply insert "xxx" or "N.N. ". Finally confirm with "Anmeldung durchführen". You will find your inscription immediately confirmed on the screen.

ANMELDUNG/REGISTRATION
Bei Problemen mit der Anmeldung bitte an update@boule.at wenden!
If you have problems with your registration please send an email to update@boule.at

Die Anmeldung wird normalerweise 4 Wochen vor dem Turnier aktiviert.
Registration will be usually activated 4 weeks before the tournament.

» ÖPV-TURNIERKALENDER 2019 [PDF 40.26 KB]

Oberösterreich ÖBL VM

Datum: 25. Mai
Veranstaltungsort: Haslach
Veranstalter: SVHP
Details: Triplette
Rangliste
Lizenzpflicht

Beginn: 9:30

Anmeldung bis: 2019-05-23 00:00
Typus: Triplette
Keine Anmeldung mehr möglich!
23 angemeldete(s) Team(s):
1 Ppw 1 (Ppw)
Hans Mraz (PPW), Erwin Windhager (PPW), Martin Wenzel (PPW)
2 BOULE iT 1 (BOULE iT)
Agnes Fekete (BOULE iT), Michael Göss (BOULE iT), Peter Plener (BOULE iT)
3 PPW II (ppw)
Ralf Krähmer (PPW), Karlheinz Aichholzer (PPW), Alfred Reismüller (PPW)
4 Lassee 1 (BCL)
Brigitte Szmodits (BCL), Friedrich Szmodits (BCL), Friedrich Lanz (BCL)
5 WT1 (WT)
Wolfgang Klopf (WT), Helene Klopf (WT), Silvia Marega (WT)
6 Haslach 00 (SVH-P)
Mohamed Nasari (SVHP), Andreas Priesner (SVHP), Georg Viehböck (SVHP)
7 Team 1 (Hap)
Günter Vida (HAP), Martin Stermitz (HAP), Bruno Majnaric (HAP)
8 Team 2 (Hap)
Susanne Grumeth (HAP), Thomas Jeromel (HAP), Johannes Kirchbaumer (HAP)
9 Team 3 (Hap)
Christine Vida (HAP), Fritz Vida (HAP), Jürgen Hammerl (HAP)
10 Team 4 (Hap)
Tobias Staufer-wierl (HAP), Reinhard Schmidt (HAP), Karoline Schneider (HAP)
11 Die Drei. (PSV Freistadt)
Willi Morawetz (PSV), Gottfried Alberndorfer (PSV), Gabriele Wolf (PSV)
12 Haslach 1 (SVH-P)
Ursula Hrusca (SVHP), Herbert Feldler (SVHP), Peter Libinyi (SVHP)
13 Haslach 2 (SVH-P)
Ulrike Priesner (SVHP), Thierno Mamadou Bah (SVHP), Markus Preining (SVHP)
14 Haslach 3 (SVH-P)
Michaela Leibetseder (SVHP), Anna Libinyi (SVHP), Reinhard Eckerstorfer (SVHP)
15 Haslach 4 (SVH-P)
Laura Feldler (SVHP), Albert Egger (SVHP), Oskar Leibetseder (SVHP)
16 WT PI-MI-FLO (WT)
Michael Kalina (WT), Florian Guy (WT), Pierre Avedikian (WT)
17 WT - VaLuMi (WT)
Valérie Avedikian (WT), Lukas Wolff (WT), Michaela Kalina (WT)
18 WT 4 (WT)
Stéphane Barbery (WT), Lionel Bossard (WT), Pierre Viennet (WT)
19 PSV1 (PSV)
Maris Newerkla (PSV), Titus Newerkla (PSV), Nikolaus Newerkla (PSV)
20 PSV2 (PSV)
Dagmar Affenzeller (PSV), Peter Affenzeller (PSV), Angelika Newerkla-huemer (PSV)
21 PVN 1 (PVN)
Maria Schimak (PVN), Erwin Michlits (PVN), Azim Yousefi (PVN)
22 PVN 2 (PVN)
Eva Vollath (PVN), Gerald Schimak (PVN), Ahmed Fakhraldin (PVN)
23 PVN 3 (PVN)
Ayman Azzam (PVN), Alfred Peiszer (PVN), Sigrid Jarto (PVN)

« zurück

aktualisiert: 2019-03-28 | JPETo™ CMS   [login]
<< NEWS KONTAKT/IMPRESSUM