Turniere
JULI 2019
 Mo   Di   Mi   Do   Fr   Sa   So 
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 -- -- -- --

For some open Austrian tournaments it is possible to pre-register here. If you want to use this service push "jetzt anmelden". Please fill the form completely. If you don´t know one of these data simply insert "xxx" or "N.N. ". Finally confirm with "Anmeldung durchführen". You will find your inscription immediately confirmed on the screen.

ANMELDUNG/REGISTRATION
Bei Problemen mit der Anmeldung bitte an update@boule.at wenden!
If you have problems with your registration please send an email to update@boule.at

Die Anmeldung wird normalerweise 4 Wochen vor dem Turnier aktiviert.
Registration will be usually activated 4 weeks before the tournament.

» ÖPV-TURNIERKALENDER 2019 [PDF 24.60 KB]

GOKI Turnier

Datum: 20. Juli
Veranstaltungsort: Augarten
1020 Wien


Veranstalter: Wiener Trilogie
Details: Doublette
Beginn: 10:00
Rangliste
Open
Startgeld € 7,00

Registrierung bis 09:30

GOKI Turnier

» Einladung Goki-Turnier [PDF 200.23 KB]

Anmeldung bis: 2019-07-19 18:00
Typus: Doublette
jetzt anmelden »
register now »
27 angemeldete(s) Team(s):
1 1413 (div)
Mohamed Nasari (SVHP), Markus Bernsteiner (BOULE iT)
2 Frecce Tricolori (WT)
Wolfgang Klopf (WT), Christian Lecky
3 Nike (HAP)
Susanne Grumeth (HAP), Thomas Jeromel (HAP)
4 Petann (Svhp)
Anna Libinyi (SVHP), Peter Libinyi (SVHP)
5 Syka (KBC/PPW)
Silvia Aichholzer (KBC), Karlheinz Aichholzer (ppw)
6 French Connection (WT)
Helene Klopf (WT), Stéphane Barbery (WT)
7 Flora (WT)
Florian Guy (WT), Robert Peternell (WT)
8 Bruno & walter (Div)
Bruno Majnaric (HAP), Walter Madern (PPW)
9 Silvia (Wt)
Silvia Marega (WT), Michael Kalina (WT)
10 Im schatten (La Boule)
Roman Rakoncza (La Boule), Michal Dzurik (La Boule)
11 Aziz Pierre (WT)
Aziz Yahyai (WT), Pierre Avedikian (WT)
12 La cage aux folles (Privat)
Elisabeth Frankus, Rizo Pak (HAP)
13 MIRAKLE (Div)
Khalid Khan (PPW), Bruno Hoffmann
14 Bohnenreis (mix)
Udo Bohnenberger (WT), Alfred Reismüller (PPW)
15 Alex & Alex (WT)
Alexander Paier (WT), Lukas Wolff (WT)
16 Stolz&Vorurteil (Hap)
Reinhard Schmidt (HAP), Susanne Woytacek (HAP)
17 Hupe (Div)
Peter Spielberger (PSV), Hugo Baratta-dragono (BOULE iT)
18 FE - BER (div)
Thomas Berghammer (BOULE iT), István Federi (PPW)
19 Stingray (HAP)
Beate Aigner (HAP), Hannes Aigner (HAP)
20 Rei-Gerl (BCL)
Gerlinde Brudik (BCL), Reinhold Schiesser (BCL)
21 KaGe (HAP)
Karoline Schneider (HAP), Gerhard Strnad (HAP)
22 Nico (WT)
Nicole Galeazzi (WT), Benoit Gervais (open)
23 Teneriffa team (Hap)
Johannes Kirchbaumer (HAP), Christine Vida (HAP)
24 ALB.FRI (HAP+WT)
Alberto Hinojosa (WT), Fritz Vida (HAP)
25 Wiener Schmäh (HAP )
Peter Schwammel (HAP), Jürgen Hammerl (HAP)
26 U6 (Div)
Tobias Staufer-wierl (HAP), Martin Wenzel (PPW)
27 Perhaps (BCL)
Friedrich Szmodits (BCL), Brigitte Szmodits (BCL)

« zurück

aktualisiert: 2019-03-28 | JPETo™ CMS   [login]
<< NEWS KONTAKT/IMPRESSUM