Turniere
NOVEMBER 2019
 Mo   Di   Mi   Do   Fr   Sa   So 
-- -- -- -- 01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 --

For some open Austrian tournaments it is possible to pre-register here. If you want to use this service push "jetzt anmelden". Please fill the form completely. If you don´t know one of these data simply insert "xxx" or "N.N. ". Finally confirm with "Anmeldung durchführen". You will find your inscription immediately confirmed on the screen.

ANMELDUNG/REGISTRATION
Bei Problemen mit der Anmeldung bitte an update@boule.at wenden!
If you have problems with your registration please send an email to update@boule.at

Die Anmeldung wird normalerweise 4 Wochen vor dem Turnier aktiviert.
Registration will be usually activated 4 weeks before the tournament.

» ÖPV-TURNIERKALENDER 2019 [PDF 143.04 KB]

Lauchsee-Cup

Datum: 23. November
Veranstaltungsort: Boulehalle Lassee

Veranstalter: Boule Club Lassee
Details: Triplette mit Ersatzspieler
max. 16 Teams

Startgeld: € 30,00 / Team

Anmeldefrist: 16.11.2019 23:00

Auslosung am 17.11.2019

Spielbeginn am 23.11.2019:
Gruppe A & B 10:00
Gruppe C & D 14:00

Finalspiele am 24.11.2019 ab 10:00 Uhr (Best 8)


ACHTUNG: Anmeldungen, mit weniger als 3 namentlich genannten SpielerInnen werden gelöscht!

ATTENTION: Registrations with less than 3 named players will be deleted!


» Auslosung [PDF 239.67 KB]

Anmeldung bis: 2019-11-16 23:00
Typus: Triplette mit Ersatzspieler
Keine Anmeldung mehr möglich!
16 angemeldete(s) Team(s):
1 STB (HAP)
Susanne Grumeth (HAP), Thomas Jeromel (HAP), Bruno Majnaric (HAP), xxx xxx
2 WT1 (WT)
Valentin Morel (WT), Lionel Bossard (WT), Florian Guy (WT), xx xx (xx)
3 Hap 1 (Hap)
Peter Schwammel (HAP), Christine Vida (HAP), Johannes Kirchbaumer (HAP), Fritz Vida (HAP)
4 M.I.R. (div)
Mato Kankara (Spiders), Roman Rakoncza (Laboule), István Federi (PPW), X X (X)
5 Csslow (Div)
Hans Mraz (PPW), Michal Dzurik, Jano Duban, Xxxxxx Xxxxx
6 Lassee 1 (BCL)
Friedrich Szmodits (BCL), Brigitte Szmodits (BCL), Christian Krauss (BCL), Xxxxx Xxxxx
7 SyMaKa (Div.)
Sylvia Aichholzer (KBC), Martin Stermitz (KBC), Karl-Heinz Aichholzer (KBC), Xxxx Xxxx
8 Haka (BOULE iT)
Helene Klopf (WT), H. Peter Friedl (BOULE iT), Wolfgang Klopf (WT), -- --
9 Lassee 2 (BCL)
Gerlinde Brudik (BCL), Hanna Holzbauer (BCL), Hans Holzbauer (BCL), x x (x)
10 Lassee 3 (BCL)
Georg Leuchtenmüller (BCL), Friedrich Zauner (HAP), Martin Wenzel (PPW), x x (x)
11 Rami (wt)
Robert Peternell (WT), Michaela Kalina (WT), Michael Kalina (WT), Who knows
12 PVN 1 (PVN)
Hermann Eichinger (PVN), Sigrid Jarto (PVN), Ayman Azzam (PVN), xxx xxx (xxx)
13 PVN 2 (PVN)
Gerald Schimak (PVN), Traude Schönfelder (PVN), Petra Obereigner (PVN), xxx xxx (xxx)
14 WT pim pam poum (WT)
Pierre Avedikian (WT), Alexander Paier (WT), Christopher Salzmann (PVN), Udo Bohnenberger (WT)
15 anisisvenma (div)
Andrea Zierler, Isabella Thill, Sven Thill, Markus Bernsteiner
16 Bunter Mix (BCL)
Erika Brtna (BCL), Ronald Hofstätter (WT), Elfi Leitzmüller (BCL), Xxx Xxxx

« zurück

aktualisiert: 2019-03-28 | JPETo™ CMS   [login]
<< NEWS KONTAKT/IMPRESSUM