Turniere
AUGUST 2020
 Mo   Di   Mi   Do   Fr   Sa   So 
-- -- -- -- -- 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 -- -- -- -- -- --

For some open Austrian tournaments it is possible to pre-register here. If you want to use this service push "jetzt anmelden". Please fill the form completely. If you don´t know one of these data simply insert "xxx" or "N.N. ". Finally confirm with "Anmeldung durchführen". You will find your inscription immediately confirmed on the screen.

ANMELDUNG/REGISTRATION
Bei Problemen mit der Anmeldung bitte an update@boule.at wenden!
If you have problems with your registration please send an email to update@boule.at

Die Anmeldung wird normalerweise 4 Wochen vor dem Turnier aktiviert.
Registration will be usually activated 4 weeks before the tournament.

» ÖPV-TURNIERKALENDER 2020 [PDF 268.46 KB]

ESV Klagenfurt Open Doublette

Datum: 09. August
Veranstaltungsort: Klagenfurt, ESV Boccia Arena (Karl-Landsteiner-Gasse 19)
Veranstalter: ESV Klagenfurt
Details: Doublette, Open, Rangliste
max. 24 Teams
Beginn um 09:30 Uhr
Startgeld: 20 EURO / Teams
Anmeldung bis: 2020-08-07 00:00
Typus: Doublette
Keine Anmeldung mehr möglich!
24 angemeldete(s) Team(s):
1 Eli &Karli (1. KBC)
Elisabeth Simtschitsch (KBC), Karl Rauber (KBC)
2 Leicht & Mild (Div.)
Michael Kalina (WT), Martin Stermitz (HAP)
3 55+ (HAP)
Fritz Vida (HAP), Johannes Kirchbaumer (HAP)
4 OP (div)
Erik Ogris (div), Robert Peternell (WT)
5 2M (Wt)
Marcus Jann (WT), Michaela Kalina (WT)
6 U6 (DIV.)
Karlheinz Aichholzer (KBC), Martin Wenzel (PPW)
7 K&K (BOULE iT)
Helene Klopf (BOULE iT), Wolfgang Klopf (BOULE iT)
8 CCCP1 (CCCP)
A.W. Grill, Oliver Rubenthaler
9 Berliner Luft (Ppw)
Silvia Köhler (PPW), Hans Mraz (PPW)
10 CCCP-Sud1 (KBC)
Ronald Zechner (KBC), JOCHEN Traar (KBC)
11 Lassee 1 (BCL)
Friedrich Szmodits (BCL), Brigitte Szmodits (BCL)
12 ESV 1 (ESV)
Maria OGRIS (ESV), Karl JELLITSCH (ESV)
13 Die 2 (Hap/kbc)
Christine Vida (HAP), Gotenegg Gunter
14 Die anderen 2 (HAP)
Susanne Grumeth (HAP), Thomas Jeromel (HAP)
15 Luckystone (KBC)
Elisabeth Steiner (KBC), Peter Steiner (KBC)
16 ESV 2 (ESV-PRW)
Doris EICHLER (ESV-PRW), Günther REICHER (ESV-PRW)
17 ESV 3 (ESV-PRW)
Bernhard LIPPITZ (ESV-PRW), Friedrich STAUDACHER (ESV-PRW)
18 Die Suderanten (Kärntner Boule Club )
Thomas Karl Ripper (KBC), Jürgen Jakobitsch
19 Die Urlauber (WT)
Alexander Paier (WT), Lukas Wolff (WT)
20 BOULE iT 2 (BOULE iT)
Markus Bernsteiner (BOULE iT), Peter Plener (BOULE iT)
21 Equipe Eva (BOULE iT)
Eva Berschl, H. Peter Friedl (BOULE iT)
22 WiT (WT / BOULE iT)
Thomas Berghammer (BOULE iT), Udo Bohnenberger (WT)
23 EDERS (Diverse )
Margit EDER (Feffernitz ), Walter EDER (Feffernitz )
24 Feffernitz (Diverse )
Sabine KANATSCHNIG (Div), Thomas PFEIFER (Diverse )

« zurück

aktualisiert: 2019-03-28 | JPETo™ CMS   [login]
<< NEWS KONTAKT/IMPRESSUM